Dnes je: 27.05.2022
Jméno: Heslo: přihlásit pipe zapomenuté heslo

O naší stanici

     Chovatelská stanice z Březnického balkánu byla založena v roce 1956, mým dědečkem Karlem Petráněm, který  zpočátku choval  německé dlouhosrsté ohaře. Z této stanice bylo odchováno 17 vrhů těchto dlouhánů s kterými se účastnil  výstav a  mezinárodních zkoušek.

     Ve věku 14ti let jsem prvně zatoužil po anglickém kokršpanělovi, který mne okouzlil svým pohledem. S prvním tímto nádherným pejskem  zlaté barvy jsem se setkal na honu na kachny. Jeho lovecká náruživost a chuť do práce mne uchvátila. Po pár měsících jsem si jel pro krásnou fenku Renatu z Koterovského mlýna.  Dva roky po té bohužel  nepřežila nehodu s autem. Další zlatá fenka Acinda z Grabiše, se stala zakladatelkou mého chovu. Díky mému dědečkovi a rodičům, kteří mne podporovali jsem mohl rozšířit chov o další pejsky a těmto se plně věnovat a zejména je cvičit po pracovní stránce. Mnoho hodin, které jsem trávil s kokry v lese a bažantnici,  mne inspirovalo  k tomu, abych  se stal myslivcem a rozhodčím z výkonu , ale také k tomu, aby  moji pejsci něco dokázali.

 

        Velké uspokojení mi přináší vidět své psy pracovat , jak v poli,; tak v lese a ve vodě , naproti tomu  lze  v tomto představiteli španělů spatřovat elegantního, sebevědomého, hrdého a společenského přítele, který se při výstavní prezentaci  ladně pohybuje ve výstavním kruhu a svým postojem dává jasně najevo, že tento psí představitel je ANGLICKÝ KOKRŠPANčšL. I z toho důvodu rád navštěvuji výstavy psů a své mazlíčky zde prezentuji.

 

                                       Tento rok byl udělen naší chovatelské stanici ČESTNÝ DIPLOM od Klubu chovatelů loveckých slídičů za:
"Nejúspěšnější chovatelskou stanici soutěže Pracovní kokr roku
v letech 2004-2016
"
my_logo
Copyright(c) 2022 Copyright © MyCMS | Powered by MyCMS | inawebu.cz - webová a hostingová řešení